Właściwa pielęgnacja rzęs

Trafna pielęgnacja rzęs

Damy wielokrotnie zapominają o pielęgnacji dość niepozornych elementów swojego designu. Mało która z nich ma czas na to, by przejmować się swoimi rzęsami, a przecież to one są w pewnym sensie oprawą dla oczu i od nich może zależeć rezultat stworzonego make-up. Jeśli włoski są mizerne, zaczynają się łamać i wypadać, a przez to rzęs jest co chwila mniej i nie da się ich zagęścić nawet specjalistycznymi tuszami. Jak zatem je pielęgnować, ażeby nawet pozostawione w stanie zwyczajnym prezentowały się kapitalnie?
Współcześnie w wielu drogeriach i sklepach kosmetycznych otrzymać można specjalne odżywki do rzęs. Istnieją one w kilku formach. Najpopularniejsze i nietrudne w używaniu są te, które imitują swoim wyglądem klasyczne tusze do rzęs. Różnią się od nich tym, że w swoich pojemnikach zawierają substancję wyzbytą z każdych barwników. Składa się ona tylko z witamin, minerałów a także trafnych olejów, które mają za obowiązek nawilżać cienkie włoski, zapobiegać ich wypadaniu oraz je wzmacniać. Do odżywek występujących w tej formie na ogół dołączana jest wygodna szczoteczka, którą wystarczy nakładać płyn na rzęsy, aby rozpocząć je pielęgnować. Najlepiej uczynić to codziennie wieczorem, po każdym zmyciu make-up. Co poniektóre kobiety używają też takie odżywki przed nałożeniem tuszu do rzęs, aby jeszcze w wyższym stopniu podkreślić jego działanie.
Występują też odżywki do rzęs składające się tylko i wyłącznie z naturalnych substancji. Sprawdzą się one u pań mających kłopoty ze uczuloną, które często nie mogą użytkować wielu kremów, gdyż wywołują one u nich wielkie reakcje alergiczne. Kobieta narażona na takie dolegliwości powinna zwłaszcza zwracać uwagę przy zakupie odżywki do rzęs, bo jako że wprowadza się ją na włoski znajdujące się na powiece, jest w stanie ona czasami dostać się do samego oka. Jeżeli jednak jej skład będzie w pełni naturalny, na pewno nie zaszkodzi on nawet łagodnej skórze. Słusznym rozwiązaniem dla osób niezamierzających inwestować w drogeryjne preparaty będzie też stosowanie standardowych olejów czy olejków roślinnych. Właściwości cenne dla struktury rzęs ma choćby olej rycynowy. Da się go nakładać na włoski przy pomocy szczoteczki ze starego tuszu, wpierw wyraźnie ją oczyszczając.
Przeprowadzając wieczorną pielęgnację buzi, wskazane jest przeznaczyć parę minut swoim rzęsom. Nawet nałożenie na nie właściwiej odżywki może sprawnie je wzmocnić i zapobiegnąć ich wypadaniu. Preparaty działające w ten sposób są nie trudo osiągalne i nie kosztują w ogóle majątku, dlatego każda dama jest w stanie spokojnie po nie sięgnąć. Na pewno będzie zdziwiona ich kapitalną i dostrzegalną efektywnością.


Możliwość komentowania została wyłączona.